درباره ما

پژوهش سرای دانش آموزی شهید حسن خوشبخت بوشهر از مهر ماه 1382 با اخذ مجوزهای لازم و با همت جمعی از پژوهشگران فرهنگی نمونه و برجسته آموزش و پرورش استان و شهرستان بوشهر فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نموده است.

 

 

پژوهش سرای دانش آموزی شهید حسن خوشبخت بوشهر به عنوان یک مرجع علمی، تحقیقاتی و پژوهشی سعی دارد تا با فراهم كردن امكانات مناسب گام های مؤثری در جهت ارتقاء امور آموزشی، پژوهشی و علمی دانش آموزان تا سطح مطلوب بردارد و دانش ها، بینش ها و نگرش های برتر در حوزه های مختلف را توسعه دهد.

 

چشم انداز پژوهش  سرا، ارائه آموزش های مناسب در حوزه های مختلف متناسب با نیاز جامعه، ارتقاء سطح علمی دانش آموزان در راستای پرورش و حمایت از استعداد، توانمندی، علاقه و خلاقیت های برتر دانش آموزی می باشد.

 

 

قابل ذکر است پژوهش سرای دانش آموزی شهید حسن خوشبخت در حال حاضر در یک ساختمان دوطبقه در یک مجموعه آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی روبه روی مدرسه سعادت بوشهر در حال فعالیت می باشد که دارای تجهیزات و آزمایشگاه های متنوع و مجهز مختلف تحقیقاتی پیشترفته و بسیار پیشرفته در برخی حوزه های فعالیت خود در کشور جز مراکز تحقیقاتی ممتاز قرار گرفته است. این مرکز با دارا بودن دبیران و مدرسان توانمند و سرآمد در گروه های علمی و تحقیقاتی مختلف شامل فیزیک، شیمی، ریاضیات، نجوم، نانوفناوری، ادبیات، کامپیوتر و... در قالب تیم های دانش آموزشی مشغول به آموزش و تربیت دانش آموزان مستعد و علاقه مند می باشد و طی سالهای اخیر به مقام های ملی و بین المللی زیادی دست پیدا کرده است. هر ساله برای دانش آموزان شهرستان و استان بوشهر برنامه های ویژه ای تدارک دیده که به صورت استانی و یا کشوری اجرا می گردد.
 
 
 
 

با افتتاح آزمایشگاه نانو در آذر ماه سال 1393 که بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه دانش آموزی کشور می باشد و برگزاری کلاس های آموزشی این علم نوین ، اشتیاق ویژه ای در دانش آموزان برای فراگیری بوجود آمد. همچنین راهی برای ورود فعالان عرصه پژوهش در حیطه دانش آموزی و دانشجویی مهیا گردید. این پژوهش سرا در نظر دارد با بکارگیری روش های نوین آموزشی به عنوان اولین پژوهش سرای هوشمند در کشور شناخته شود و با در نظر گرفتن یک دستگاه اتوبوس به عنوان اولین پژوهش سرای سیار کشور در نقاط محروم استان خدمات رسانی شود . همچنین با رونمایی از یک ربات آموزشی مدرن برای اولین با در کشور به بهترین عنوان رسالت والای خویش را انجام دهد. پژوهش سرای شهید خوشبخت همچنین در سال تحصیلی جاری در ثبت نام المپیاد نانو در کشور از پژوهش سراهای برتر کشوری می باشد و با برگزاری دوره های آمادگی این المپیاد برای دانش آموزان نخبه شهر بوشهر برای کسب مدال های رنگی در سطح کشوری حضوری پررنگ دارندوامید است با اتکال به خداوند و تلاش تمام همکاران در این مرکز آموزشی باعث افتخار برای استان و کشور باشیم.